2013 Q3 ohutrendide kokkuvõte

Hoolimata sellest, et ka küberkurjategijad suvel puhkavad, ei võtnud kolmanda kvartali uute ohtude number ja keerukus aega maha. 2013. aasta kolmanda kvartali kokkuvõttes toob McAfee välja neli suuremat ja põhilist ohutrendi nii ettevõtete kui ka kodukasutajate andmetele:

  • Rünnakud Androidi süsteemidele on suurenenud rohkem kui 30%. Need ründed on vähemalt osaliselt tänu Androidi hästi dokumenteeritud turvaaukudele. Need turvaaugud lubavad ründajatel mööda minna signatuuride kontrollist, mis tavajuhtudel terad sõkaldest eraldab ehk pahatahtlikud rakendused identifitseerib.
  • Suurenenud oht signeeritud pahavara ohvriks langeda on tõstnud küsimuse alla mitmete digitaalsete sertifikaatide kasutamise- kuidas ettevõtted ja kodukasutajad peaksid vahet tegema ehtsatel ja fabritseeritud või varastatud sertifikaatidel.
  • Ülemaailmse spämmi hulk on suurenenud 125%
  • Virtuaalsete valuutade laialdane kasutamine küberkurjategijate poolt on saavutanud uue taseme nende kurjategijate kriminaalses käitumise. Virtuaalset valuutat kasutatakse selleks, et teha illegaalseid tehinguid nii online kui offline tegevustest teenitud kasumitega. Peamiseks märksõnaks selle kõige juures on miski, mille üldnimetuseks on saanud Deep Web

Vaata täispikka McAfee Q3 ohutrendide raportit, kus muuhulgas leiab huvitavat lugemist Bitcoini, online musta turu ja mobiilsete seadmetega seotud ohtude kohta: http://www.mcafee.com/us/resources/reports/rp-quarterly-threat-q3-2013.pdf

Lühikokkuvõtte leiad siit: http://www.mcafee.com/us/resources/reports/rp-quarterly-threat-q3-2013-summary.pdf

Märksõnad: