Mobile World Congress 2014 – McAfee Mobile Security, AirWatch, Samsung KNOX 2.0 ja Blackphone

24-27 Veebruar toimus Barcelonas Mobile World Congress. Rohkem kui 85 000 külastajaga 200st riigist on MWC suurim kõigele mobiilsele keskendunud üritus maailmas. Rohkem kui 1800 ettevõtet esitlesid uusi nutitelefone, tahvelarvuteid, uusi kantavaid tehnoloogiaid, rakendusi ja aksessuaare. Kui jätta kõrvale uue Samsung Galaxy S5, Sony Z2 tahvelarvuti ja erinevate nutikellade, kantavate sammulugejate esmakordsed esitlused siis oli MWC-l väga palju kasutajate seadmete turvalisust ja andmete privaatsust puudutavaid tooteid ja teenuseid.

McAfee/Intel Security: McAfee Mobile Security

McAfee ehk uue nimega Intel Security tegi Mobile World Congressil (MWC) teatavaks, et edaspidi on võimalik tasuta alla laadida Androidi ja iOSi rakendust nimega McAfee Mobile Security.

mcafee-mobile-security

Rakendus on saanud AV-TEST lehel 6.0/6.0 punkti  ja pahavara testis suutis 100% pahavarast tõrjuda. Olulisemad rakenduse funktsioonid:

PRIVAATSUS:

 • Rakenduste lukk – lukusta tundlikku infot omavad rakendused, et enda privaatsust kaitsta
 • Rakenduste kaitse – skänneerib kõik rakendused seadmes ja annab teada rakendustest, mis võivad ilma sinu nõusolekuta liiga palju andmeid välja saata. On välja toodud ka reklaamikanal kuhu konkreetne rakendus infot saadab.
 • Kõnede blokeerimine ja SMSi filter

ANTI-THEFT:

 • CaptureCam – Teeb salaja pilti kasutajast, kes kadunud/varastatud seadet hoiab ja saadab e-kirjaga pildi koos seadme asukohaga.
 • S.O.S – automaatselt salvestab seadme asukoha enne kui aku tühjaks saab
 • Seadme lukk –  kaugjuhtimise teel seadme lukustamine
 • Kaugjuhtimise teel andmete kustutamine
 • Andmete varundamine ja taastamine

ANTIVIIRUS & VEEBILEHITSEMISE KAITSE:

 • Viirusetõrje— skännib faile, SD kaarti, rakendusi ja internetist alla laetud faile
 • Turvaline veebilehitsemine- kaitseb seadet blokeerides ligipääsu riskantsetele veebilehtedele, mis erinevatest tekstidest, e-kirjadest, QR-idest või sotsiaalvõrgustikest kasutajateni jõuavad.
 • Wi-Fi turvalisuse teated

laadi-alla-google-play laadi-alla-apple-store

AirWatch

Palju jutuainet pakkunud AirWatchi mobiilsete seadmete halduse (MDMi) lahenduse ost VMware poolt, $1.54 miljardiga (!!!), sai MWC-l  lõpuks allkirjad alla. AirWatchi ost sellise gigandi nagu VMware poolt näitab selget trendi, et Post-PC ajastu on kohale jõudnud ja mobiilsed seadmed on turge vallutamas.AirWatch-VMware

EyeVerify

Oled väsinud paroolide meelde jätmisest ja sõrmejäljelugeja + paroolide sisestamine pole piisavalt turvaline? AirWatchi krüptokonteiner, AirWatch Secure Content Locker, mis mõeldud dokumentide vaatamiseks, muutmiseks ja ettevõtte töötajate seadmete vahel jagamiseks hakkab koostööd tegema EyeVerify rakendusega. EyeVerify võimaldab seadmesse/rakendusse sisse logida kasutades silmades olevaid veene. Kusjuures lubatakse, et peale unetut ööd on punastest silmadest veenide tuvastamine isegi kiirem kui tavaolukorras.

AirWatch teatas veel integratsioonist Intel® Device Protection Technology (DPT) tehnoloogiaga, mis annab uutele mobiilsetele seadmetele Inteli riistvara tasemel kaitse.
Muuhulgas sai AirWatch Barcelonas GSMA poolt “Best Enterprise Mobile Service” auhinna ja tunnustatud IT ajakirja, SC Magazine-i, poolt “Best Mobile Security Solution for 2014′s Reader Trust Awards” auhinna.

Samsung KNOX 2.0

samsung-knox

Tehnikahiid Samsung näitas uut versiooni enda mobiilsete seadmete konteinersüsteemist KNOX, mille eesmärk on ärikasutaja nutitelefoni/tahvelarvuti andmete ja privaatsuse kaitse. Saadaval on uuendus alates 2014 Q2 ja KNOX 2.0 võimaldab:

 • Kaks erinevat konteinerit ühe seadme kohta- kasutajatele, kes töötavad mitmes ettevõttes
 • Nüüdsest pole vaja enam kolmandate osapoolte rakendusi wrappida- enamik Androidi rakendusi on toetatud. Adminid saavad kasutada whitelistimist ja blacklistimist, et rakenduste installimist hallata
 • Kiirem ja lihtsam KNOXi konteinerit aktiveerida
 • Reaalajas Linuxi kerneli monitoorimine, mis annab veel parema kaitse pahavara vastu
 • Seadme riistvarasse on sisse ehitatud TrustZone, mis annab krüpteeritud võtmete ja sertifikaatide parema kaitse.
 • Paremad VPNi võimalused- näiteks Juniper, F5 ja Cisco SSL VPN.
 • Kahefaktoriline sisselogimine, mis eeldab kasutajalt nii parooli sisestamist kui ka näpujälje skännimist. See funktsioon tahab muidugi kõige uuema Samsungi seadme, Galaxy S5, olemasolu.

KNOXi kasutuselevõtuks on vajalik ka Mobile Device Management (MDM) platvorm. Hetkel on AirWatch kõige laiema toega KNOX seadmete turvaliseks haldamiseks. Võta meiega ühendust, et AirWachi ja KNOXi testida.

Blackphone

blackphone

Mobile World Congressil langes suurem saladuseloor väidetavalt maailma kõige turvalisemalt telefonilt, mille valmistamise eesmärk oli tagada täielik kaitse NSA ja muude jõustruktuuride nuhkimise eest. Blackphone’i peal jookseb PrivatOS, mis on Androidi peale ehitatud ja väidetavalt koos täielikku privaatsust lubavate rakendustega. Telefon kaitseb kasutajat autoriseerimata järelevalve (jõustruktuurid ja häkkerid), kaubanduse-ja turundustegevuste jaoks andmete kogumise ja samuti andmete kadumise eest. Täpsema info leiad Blackphone’i kodulehelt

Märksõnad: